EV - Elektryczne wydanie klasy

EV - Elektryczne wydanie klasyka.

Nastał czas aby stary dobry Defender doczekał się interpretacji na miarę XXI wieku, tym razem nie jest to kolejna propzycja ekstrawaganckiego, nie pasującego do tego samochodu designu, lecz krok w kierunku rozwoju samochodów terenowych z napędem elektryczny. Podczas salonu samochodowego w Genewie zaprezentowanych zostało siedem modeli Defendera wyposażonych w silniki elektryczne. Producent zapewnia zachowanie własności terenowych wersji spalinowych przy zerowym poziomie emisji CO2. Elektryczny pojazd został wyposażony w jednostkę o mocy maksymalnej 94 koni, udostępniającej około 330 Nm momentu obrotowego.  Czas pracy to około 8h jazdy w terenie z niską prędkością, przekładając na zasięg przy przeciętnej drogowej eksploatacji  to 80km. Jednostka zasilana jest przez ogniwa litowo jonowe o pojemności 27kWh przy napięciu znamionowym  300V.  Ogniwa te ładuje się do pełna w 4h za pomocą 7kW szybko ładowarki, lub 10h za pomocą przenośnego 3kW urządzenia.

Silnik w który wyposażono te modele jest jednostką chłodzoną powietrzem. Samochód tak jak w przypadku wersji spalinowej ma możliwość brodzenia do głębokości 80cm. Silnik elektryczny nie wymaga zmiany biegów, zatem pojazd został wyposażony w jednobiegową skrzynie o przełożeniu 2.7:1 przyłączoną do standardowego układu przeniesienia napędu. Jako że jest to samochód elektryczny maksymalny moment obrotowy jest dostępny natychmiastowo w pełnym przedziale prędkości. Dzięki zastosowaniu hamulca regeneracyjnego można odzyskać 80% energii z hamowania.

Zaprezentowane podczas targów rozwiązania nie będą niestety w najbliższym czasie dostępne komercyjnie gdyż firma traktuje ten projekt jako doświadczenie mające na celu udoskonalanie oraz rozwój systemów napędów elektrycznych do samochodów terenowych.

[http://www.pocket-lint.com/news/50194/land-rover-electric-defender-geneva-motor-show]

                    Ul. Kamienna 8  |   Krakw | tel.: 012-346-12-12  |  kom. 668-150-470  |  pn-pt  9-17

                    Maciek: 602-299-194  |  pn-pt  9-17
   

land rover serwis krakw | land rover serwis maopolska | czci land rover maopolska | czci land rover krakw
Nasza firma zajmuj si sprzeda czci i serwisem samochodw Land Rover.
Siedzib mamy w miecie Krakw, ale obszarem naszej dziaalnoci to caa Maopolska i nie tylko.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wszystkich skupionych na Land Roverze.

Strona wykorzystuje pliki cookies, zbierajc anonimowe dane statystyczne. Kontynuujc przegldanie strony zgadzasz si na ich wykorzystywanie.