Tuning silników - zwiększenie mocy


AUTOLOGIC uznawany jest za najlepszy niezależny system Land Rovera, umożliwiający poza standardowymi opcjami również dynamiczną korekcję nastawień oraz wymianę software’u komputerów sterujących silnikami Td4, Td5, Td6 i TdV8 w celu uzyskania zwiększenia mocy.

Pytania i odpowiedzi

Dlaczego producenci ograniczają moc swoich silników?

Standardowa wydajność fabryczna zależy od setek czynników. Przede wszystkim, producent musi zapewnić dużą niezawodność silników na rynku światowym, uwzględniając takie czynniki, jak:

 • Jakość paliwa
 • Różne plany serwisów
 • Różne środowiska robocze takie, jak wysokość i teren
 • Lokalne prawa dotyczące mocy i emisji

Podczas testów producenci wciąż poprawiają osiągi, aby uzyskać indywidualne wyniki dla poszczególnych testów, a zatem starają się dostosować ogólną płynność oryginalnych osiągów. Chip tuning Autologic jest zoptymalizowany dla warunków drogowych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Nie ma żadnych przeciwwskazań do uwolnienia dodatkowej mocy tak długo, jak jest to możliwe.

Jaki ma wpływ na emisję spalin?

Oprogramowanie do chip tuningu Autologic przeszło testy potwierdzające, że emisja jest zgodna ze stosownymi przepisami obowiązującymi w Wielkiej Brytanii.

Czy chip tuning to proces odwracalny?

Tak. Jeśli będziesz chciał usunąć oprogramowanie Autologic, można to wykonać bez żadnych efektów ubocznych.

Czy w pojeździe występują jakiekolwiek fizyczne zmiany?

Zazwyczaj nie. Większość oprogramowania Autologic jest wgrywany w ECM. Nie będzie więc żadnych oznak, które pokazałyby, że silnik był ulepszany. Wyjątkiem jest BMW Mini Cooper S. Oferujemy dwa różne rodzaje tuningu. Pierwszy to tylko diagnostyka, natomiast drugi został zoptymalizowany do mniejszego koła pasowego sprężarki doładowującej.

Czy istnieją pomiary osiągów dla wszystkich rodzajów tuningu?

Nie. Sporządzenie wykresów dla wszystkich rodzajów silników jest niewykonalne. Po prostu istnieje wiele różnych rodzajów tuningu. Moc wyjściowa silnika zależy od wieku, stanu oleju, temperatury, ciśnienia powietrza. Wykresy, które dostarczamy stanowią jedynie przykład efektu. Należy je odczytywać jako proporcjonalne porównanie wykresu przed i po tuningiem.

Czy tuning ma wpływ na ubezpieczenie?

Tak. Większość firm ubezpieczeniowych żąda, by informować o wszelkich modyfikacjach pojazdu. Dotyczy to takich modyfikacji, jak wydech ze stali nierdzewnej lub różne felgi. Niektóre firmy ubezpieczeniowe podwyższą składkę ubezpieczeniową, a inne nie. Chip tuning Autologic jest niewidoczny i nie ma możliwości wykrycia, czy ustawienia silnika były modyfikowane.

 • Większa moc i moment obrotowy
 • Płynne przyspieszanie
 • Większa oszczędność paliwa w większości silników Diesla
 • Ostrzejsza reakcja przepustnicy
 • Szybsze przyspieszanie
 • Mniejsza potrzeba zmiany biegów
 • Wszystkie aktualizacje są przesyłane przez łącznik diagnostyczny, dzięki czemu komputer ECM nie musi być zdejmowany i otwierany.